Vyčistíme topné i vodovodní systémy!
Odstraníme nánosy a usazeniny, které brání přenosu tepla!
Během provozu se uvnitř každé topné soustavy usazují nánosy minerálů, vodního kamene, kalů a korozních částic. Usazeniny působí jako izolant, brání přenosu tepla do místností, radiátory se nedostatečně prohřívají. Kromě velkých tepelných ztrát způsobují také špatné fungování termoregulačních ventilů. Přenos tepla a účinnost topné soustavy se při vrstvě usazenin již o síle 1mm zhoršuje o cca 11 %.
Vyčištění podlahového topení v MAWI 3000 s.r.o.
Čištění požárního systému v Nepomuku
Vyčištění topného systému v Přešticích
Rozhovor s Ivanou Kastnerovou předsedkyní SVJ v Přešticích
Vyčištění stoupaček v SVJ Přeštice
Vyšší výkon a nižší náklady na vytápění
- Vyčištění obnoví maximální projektovanou funkčnost radiátorů a zlepší přenos tepla z radiátorů do místností.
- Zrychlí se jejich prohřátí až 3x a tím i rychlost prohřátí místností.
- Obnoví se správný průtok topné vody a prodlouží se celková životnost soustavy.
- Zvýší se tepelný výkon a účinnost. Sníží se náklady na vytápění, opravy a údržbu.
- Používáme speciální technologii Rems Multi Push, která čistí a odkaluje pomocí řízených tlakových rázů.
- Čistíme bez chemických prostředků.
Technologie Multi Push
Zvýšíme průtok vody, zvýšíme výkon
- Zvýšíme průtok vody ve vašich rozvodech a zvýšíme výkon vašich topných systémů.
- Čištění chrání systém a šetří vaše peníze!
- Naše unikátní technologie Multi Push vyčistí a odstraní nánosy a usazeniny z kotlů, bojlerů, výměníků tepla, trubkových výměníků a systémů rozvodů UT.
- Čistění funguje skvěle jako prevence proti zarůstání systémů, stejně tak řeší situace kdy voda teče málo nebo vůbec.
Leták ke stažení
Čištění topných a vodovodních systémů | velikost: 1,43MB |
Časté kladené dotazy
Čistící technologie je vhodná pro použití na litinu, ocel, nerez ocel, měď a zinek, přičemž účinně dochází k odstraňování sedimentů a není poškozen povrch materiálu.
Není. Čištění topného systému probíhá za kompletně napuštěného systému a lze čistit i za provozu, nikoli mimo topnou sezónu. Úsady jsou vlivem dávkování postupně rozpouštěny a nejedná se o rychlý proces odlupování, ale o průběžné narušování struktury úsad, které jsou ve výsledku kapalného skupenství a černého zabarvení, o čemž se může každý uživatel bytu přesvědčit sám.
V odborných materiálech se uvádí, že odstranění nánosů lze v tomto případě docílit ze 2/3 a nikoli až na kov, nicméně závěrečný proplach otopného systému se provádí důkladně s dostatečnou časovou rezervou, aby většina zbytků rozpuštěných nánosů byla odplavena.
Čištění se odvíjí od stupně zanesení soustavy, ale v průměru trvá čištění 16–20 stoupaček 10 hodin. Pro představu, bytový dům s celkovým počtem 24 bytů, který nepřesáhne výše uvedený počet stoupaček, je vyčištěn během jednoho dne.
Čištění je prováděno uvnitř systému a k napouštění čistící lázně dochází ze suterénu, většinou ze sklepních prostor. Není proto nutná přítomnost našich pracovníků v bytech.
Provedení čištění zdrojů pro ohřev vody, tedy výměníků v kotli nebo samotných deskových či trubkových výměníků výrazně zefektivní výslednou teplotu média a rychlost předání teploty, takže v systému bude voda správných parametrů
U návratnosti se pohybujeme v rozsahu 2–3,5 let u bytových a panelových domů, což je individuální dle spotřeby objektů také v závislosti na klimatických vlivech. Nepovažujeme chemické čištění jako investici v porovnání s celkovou rekonstrukcí systému panelových a bytových domů, pod kterou rozumíme výměnu stoupaček, přívodů a radiátorů, kde by byla suma mnohonásobně vyšší a po čase by se problém usazenin stejně vyskytl.
Úsady se znovu objeví jako důsledek chemických procesů a doporučená perioda pro čištění topné soustavy je 7–10 let. U zařízeních, jakými jsou deskové a trubkové výměníky, je čištění doporučováno přímo výrobci každé dva roky právě kvůli zachování účinnosti přenosu tepla, jako prevence korozi a k prodlužování životnosti zařízení. Řádná údržba je jednou ze základních povinností každého majitele nebo provozovatele technického zařízení a znamená provádění veškeré činnosti k zachování užitných vlastností věci, tj. udržovat zařízení v takovém stavu, kdy je schopné v plném rozsahu plnit účel, k němuž bylo určeno. U topných soustav je však tento servis zcela opomíjen.
Vlivem rozdílných teplot a vstupem plynů do systémů dochází k hromadění minerálních prvků a organických látek obsažených v médiu (zde topná voda), jehož výsledkem jsou úsady a především kal v otopném systému. Nárůsty ulpívají po stěnách rozvodů, nejvíce ve slepých místech, a kal v radiátorech, obzvlášť ve spodní třetině, kde je snížena cirkulace a samotná voda jej není schopna vyplavit. Inkrusty a kalové povlaky se vytváří nejen na kovovém potrubí a armaturách, ale i na povrchu plastového potrubí. Na základě těchto podkladů, je jediné řešení vyčištění topného systému a pro další zabránění usazení těchto mechanických nečistot ve formě inkrustů – pevných povlaků je jediné řešení, instalace chemické úpravy vody.
Během provozu se uvnitř každé topné soustavy usazují nánosy minerálů, vodního kamene, kalů a korozních částic. Usazeniny působí jako izolant, brání přenosu tepla do místností, radiátory se nedostatečně prohřívají. Kromě velkých tepelných ztrát způsobují také špatné fungování termoregulačních ventilů. Přenos tepla a účinnost topné soustavy se při vrstvě usazenin již o síle 1mm zhoršuje o cca 11 %.